گوشی شیائومی پوکو C75 با رم 8GB و حافظه داخلی 256GB (پک و رام گلوبال)
۸,۲۹۹,۰۰۰ تومان
نقد و بررسی گوشی موبایل شیائومی پوکو C75
گوشی موبایل Poco C75 یکی دیگر از محصولات جدید شیائومی است. که به تازگی وارد بازار شده.این گوشی با رنگهای مشکی، طلایی و سبز و طراحی شیکی که دارد توجههای زیادی را به خود جلب کرده. همچنین قیمت گوشی پوکو c75 مقرون به صرفه است و جزوه گوشی های اقتصادی محسوب میشود و با قابلیتهایی که دارد عملکرد قابل قبولی را به کاربر میدهد. از سری قابلیتهای گوشی پوکو c75 میتوان به صفحه نمایش IPS LCD ، پردازندهی MediaTek Helio G81 Ultra که باعث بالا رفتن سرعت گوشی میشود.

داشتن دوربین 50 مگاپیکسلی و دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی که تجربهی عکاسی لذت بخش را به کاربر میدهد. یک باتری 5160 میلیآمپرساعتی برای این گوشی در نظر گرفته شده. با توجه به مشخصات گوشی پوکو c75 میتوان گفت این گوشی شیائومی عملکرد قابل قبولی دارد. در ادامه فروشگاه جی جی مو به بررسی گوشی پوکو c75 پرداخته، همراه ما باشید.
طراحی و ساخت گوشی پوکو C75
با رنگبندی شیک مشکی مات ، سبز و طلایی طرح دار، زیبایی گوشی را چند برابر کردند. این گوشی با طراحی مدرن و ابعاد 171.9 در 77.8 در 8.2 میلیمتر و وزن 204 گرمی که دارد در گروه گوشیهای سبک قرار میگیرد؛ ساختار پنل پشت و جلو از شیشه و فریم آن از پلاستیک است که نشان میدهد این گوشی پوکو مقاوم است و دربرابر خط و خش مقاومت خوبی دارد. در واقع باید گفت طراحی گوشی های شیائومی به روز و شیک است.

در پنل پشت یک ماژول دایرهای قرار دارد که دوربین در آن قرار گرفته شده. و در لبهی سمت راست دکمه پاور قرار دارد که حسگر اثر انگشت هم روی همین دکمه است و دکمههای کم و زیاد هم در همین لبه هستند. %84 پنل جلو را هم صفحه نمایش به خود اختصاص داده است. گوشی موبایل xiaomi poco c75 را میتوان جزو بهترین گوشی های میان رده شیائومی قرار داد.
صفحه نمایش گوشی شیائومی پوکو c75
همانطور که گفتیم بیشتر پنل جلوی گوشی c75 را صفحه نمایش تشکیل داده، این صفحه نمایش از نوع IPS LCD در سایز 6.88 اینچ است. این صفحه نمایش با رزولوشن 720 در 1640 پیکسل و تراکم پیکسلی 260 پیکسل در هر اینچ عملکرد قابل قبولی دارد. همچنین این نمایشگر با نرخ نوسازی 120 هرتزی تجربهی لذت بخشی را از فیلم دیدن و بازی کردن به کاربر میدهد. نمایشگر گوشی پوکو c75 با روشنایی 600 نیتی که دارد میتواند محتواها را در زیر نور به خوبی نشان دهد.
سختافزار و نرمافزار گوشی موبایل پوکو c75
یکی از بخشهای مهم در خرید گوشی، بخشسختافزاری آن است؛ گوشی پوکو C75 هم در این بخش خوب عمل کرده و یک تراشهی هشت هستهای MediaTek Helio G81 Ultra به همراه یک پردازنده گرافیکی Mali-G52 MC2بخش سخت افزاری این گوشی Poco را تشکیل میدهند. این تراشه برای گیم است و میتوان گفت گوشی شیائومی پوکو c75 یک گوشی گیمینگ است؛ خرید گوشی پوکو c75 برای گیمرها مناسب است البته برای بازیهای متوسط.
شیائومی poco c75 با سیستمعامل اندروید و رابط کاربری 14 HyperOS در حافظههای داخلی 256 و 128 با رمهای 8 و 6 به بازار عرضه شد و با پشتیبانی از درگاه microSDXC این امکان را به کاربر میدهد تا حافظه گوشی خود را افزایش دهد. قیمت گوشی پوکو c75 به عنوان یک گوشی میان رده مناسب است.
دوربین گوشی پوکو c75

شاید با دیدن ماژول دایرهای در پنل پشت، انتظار دو یا سه لنز دوربین را داشته باشید اما شیائومی پوکو c75 دارای تک لنز 50 مگاپیکسلی به همراه دوربین کمکی سنسور تشخیص عمق 8 مگاپیکسلی است که کیفیت عکسهای پرتره را بیشتر میکند. از مشخصات دوربین این گوشی پوکو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
- لنز 50 مگا پیکسلی واید با دیافراگم f/1.8
- داشتن فوکوس خودکار با تشخیص فاز (PDAF)
- داشتن فناوری HDR/ به همراه لنز کمکی Auxiliary
- امکان ثبت فیلم با رزولوشن 1080p و نرخ فریم 30 فریم در ثانیه
- دوربین سلفی واید 13 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.0 برای این گوشی در نظر گرفته شده که عکسها را طبیعی میگیرد و میتوان فیلمبرداری با کیفیت 1080p انجام داد.
باتری
بخش تامین انرژی این گوشی پوکو را، یک باتری حجیم لیتیوم پلیمری 5160 میلیآمپر ساعتی به عهده دارد. که قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع 18 واتی را دارد. از قابلیتهای گوشی شیائومی پوکو c75 میتوان به فناوری Power Delivery اشاره کرد که باعث بهینهسازی فرآیند شارژ و افزایش طول عمر باتری میشود.

سوالات متداول
- آیا خرید گوشی پوکو c75 ارزش دارد؟
با توجه به ویژگیها و قیمت گوشی پوکو c75، میتوان گفت با همردههای خود برابری میکند و میتواند به عنوان یک گوشی میان رده و اقتصادی انتخاب خوبی باشد.
- گوشی پوکو c75 از فناوری 5G پشتیبانی میکند؟
خیر گوشی موبایل پوکو c75 از فناوری 4G پشتیبانی میکند.
- گوشی شیائومی پوکو c75 حسگر اثرانگشت دارد؟
بله؛ حسگر گوشی c75 روی دکمه پاور در لبهی سمت راست قرار دارد.
مشخصات محصول
| رنگبندی | خاکستری, سبز, طلایی, مشکی |
|---|---|
| گارانتی محصول | گارانتی اصلی شرکتی 18 ماهه + کد رجیستری |
| تاریخ رونمایی | 2024, October 26 |
| ابعاد (mm) | 171.9*77.8*8.2 |
| وزن (g) | 204 |
| جنس بدنه | – |
| گواهی ها | IP68 dust/water resistant (up to 2m for 30 min) |
| سیمکارت | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| تکنولوژی ارتباط با شبکه همراه | GSM / HSPA / LTE |
| نوع صفحه نمایش | IPS LCD |
| اندازه صفحه نمایش (inch) | 6.88 |
| رزولوشن صفحه نمایش (Pixel) | 720*1640 |
| محافظ صفحه نمایش | – |
| سیستم عامل | Android 14, HyperOS |
| چیپست | Mediatek Helio G81 Ultra (12 nm) |
| پردازنده مرکزی | Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.7 GHz Cortex-A55) |
| پردازنده گرافیکی | Mali-G52 MC2 |
| حافظه رم | 8 گیگابایت |
| حافظه داخلی | 256 گیگابایت |
| پشتیبانی کارت حافظه | microSDXC (dedicated slot) |
| دوربین اصلی | 50 MP, f/1.8, 28mm (wide), PDAF |
| فیلمبرداری دوربین اصلی | 1080p@30fps |
| دوربین سلفی | 13 MP, f/2.0, (wide) |
| فیلمبرداری دوربین سلفی | 1080p@30fps |
| بلندگو | دارد |
| جک 3.5 میلیمتری صدا | دارد |
| وایرلس | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| بلوتوث | 5.4, A2DP, LE |
| موقعیتیاب | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS |
| NFC | دارد |
| درگاه ارتباطی | USB Type-C 2.0 |
| سنسورها | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, compass, Virtual Proximity Sensing |
| باتری | Li-Po 5160 mAh, non-removable |
| شارژ سریع | 18W wired, PD |
| شارژ بیسیم | – |
| شارژ معکوس | – |
امتیاز و دیدگاه کاربران
پرتکرار ترین پرسش ها
آیا قیمتهاتون بروزه و کالاها رو موجود دارید؟
هزینه ی ارسال و روشها به چه صورت هست؟
- امکان مراجعه حضوری در ساعات اداری که رایگان هست رو داریم
- ارسال با پیک رو داریم که هزینه اون در هنگام ثبت سفارش پرداخت میشه.
برای سایر شهرهای کل کشور پست پیشتاز رو با هزینه مصوب داریم که در لحظه سفارش از شما دریافت میشه.
و همچنین برای اکثر شهرها ماهکس رو داریم که با سرعت و امنیت قابل قبولی ارسال میکنه. ماهکس به صورت پسکرایه است که با توجه به مقصد تعرفه اون محاسبه و در درب منزل از شما دریافت میشه.
چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم؟
میتوانم سفارشم را بصورت اقساطی ( اعتباری ) پرداخت کنم؟
چطور درخواست خود را جهت بازگرداندن کالا (مرجوعی کالا) به شما اطلاع دهم؟
در صورتی که کالای دریافتی شما مغایرتی با آنچه ثبت کردید داشت، یا در لحظه باز کردن پک معیوب بود امکان عودت اون رو دارید و میتونید مراتب رو از طریق تماس تلفنی یا چت سایت پیگیری کنید.

دیدگاهها
پاکسازی فیلترهیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.