حافظه پنهان گوشی سامسونگ کجاست؟

منظور از حافظه پنهان گوشی سامسونگ چیست؟ حتماً برای همه ما در زندگی پیش آمده‌است که وسایلی را برای خود نگه داشته باشیم با این فکر که به کار می‌آیند و شاید بعداً به دردمان بخورند 😊 گوشی سامسونگ ما نیز تقریباً با همین منطق، زمانی که از اپلیکیشینی استفاده می‌کنیم یا به صفحه‌ای در وب سر می‌زنیم بعضی اطلاعات را در یک حافظه پنهان تحت عنوان Cache ذخیره می‌کند تا اگر ما دوباره خواستیم از آن اپلیکیشن یا صفحه وب دیدن کنیم، لازم نباشد اطلاعات را مجدداً لود کند و آنها را از حافظه پنهان بیرون کشیده و به ما نشان بدهد. بنابراین حافظه پنهان سامسونگ درست مانند آن گوشه پنهانی‌ست که ما وسایلی را که برای روز مبادا نگه داشته‌ایم در آنجا گذاشته‌ایم.

 

حافظه پنهان گوشی سامسونگ کجاست؟

اما حافظه پنهان سامسونگ کجاست؟ چرا باید هرازچندگاهی آن را پاک کنیم؟ و بهترین روش پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ چیست؟ در ادامه مقاله ما به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ داده‌ایم و به توضیح مرحله به مرحله انواع روش‌های پاک کردن کش گوشی سامسونگ پرداخته‌ایم.

چرا باید حافظه پنهان گوشی سامسونگ خود را پاک کنم؟

حافظه گوشی‌های ما فضای محدودی دارد و بی‌انتها نیست. تصور کنید هر چیزی که به دستتان می‌رسد را از بسته‌بندی‌های سفارشاتتان تا تمام لباس‌های قدیمی و… را در اتاقتان نگه‌دارید و هیچ وقت هیچ چیز را دور نیندازید! در این صورت اتاق شما حتماً پس از مدتی دیگر غیرقابل سکونت می‌شود و برای خودتان و وسایل ضروری جدیدتان جایی باقی نمی‌ماند 😊
حافظه پنهان گوشی کجاست | خالی کردن حافظه سامسونگ
حالا گوشی سامسونگ شما نیز در حافظه داخلی محدودی که دارد تنها می‌تواند میزان مشخصی از داده‌ها و اطلاعات را حفظ و ذخیره کند، به همین دلیل اگر هرگز حافظه پنهان را پاک نکنید، روزی می‌رسد که گوشی شما بسیار کند می‌شود و به شما اجازه نصب برنامه‌های تازه و گرفتن عکس و فیلم نمی‌دهد. به همین دلیل، بهتر است حافظه پنهان گوشی سامسونگ خود را هرازچندگاهی پاک کنیم، اما چگونه؟ حافظه پنهان گوشی سامسونگ کجاست؟ با ما همراه باشید.

انواع روش‌های پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ

خبر خوب اینکه پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ اصلاً سخت نیست و با چند کلیک ساده شما می‌توانید این کار را انجام دهید. هرچند از طریق تنظیمات سامسونگ، پاک کردن حافظه پنهان گوشی به سادگی امکان‌پذیر است، اما راه‌های دیگری مانند پاک کردن کش از طریق Recovery Mode و یا استفاده از برنامه‌های پاک کردن حافظه سامسونگ نیز وجود دارد که در ادامه به توضیح تک تک این روش‌ها می‌پردازیم.

تنظیمات پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ کجاست؟

پاك كردن حافظه پنهان سامسونگ | بهترین روش

ابتدا در آموزش ساده‌ترین و در عین حال بهترین روش پاک کردن حافظه گوشی سامسونگ با ما همراه باشید. شما در تنظیمات گوشی به دو طریق می‌توانید اقدام به پاک کردن کش نمایید. انتخاب اول شما پاک کردن کش گوشی سامسونگ به طور کلی و یکجاست و انتخاب بعدی پاک کردن حافظه پنهان مربوط به هر یک از اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهید، به صورت جداگانه است. قبل از اقدام به پاک کردن کش توصیه می‌شود سیستم عامل گوشی خود را به روزرسانی نمایید.

پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ به صورت یکجا

پاک کردن کش تمام اپلیکیشن‌ها به صورت یکجا، از طریق Device Care در گوشی سامسونگ امکان‌پذیر است. به طور کلی استفاده از Device Care به بالا رفتن سرعت گوشی شما و بهبود عملکرد گوشی کمک می‌کند و یکی از دلایل این بهبود و ارتقای عملکرد گوشی، پاک شدن حافظه پنهان توسط Device Care می‌باشد.

برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:

1. وارد Settings گوشی شوید.
2. روی گزینه Battery and device care کلیک کنید.
3. با انتخاب گزینه Optimize now گوشی شما بهینه شده و حافظه پنهان پاک می‌شود.


استفاده از Device Care علاوه بر پاک کردن حافظه پنهان گوشی، برنامه‌هایی را که در پشت صحنه درحال اجرا هستند را می‌بندد و مصرف غیر معمول باتری را نیز مدیریت می‌کند. به این ترتیب با این روش گوشی سامسونگ شما سریع‌تر و روان‌تر درخواست‌های شما را اجرا و پردازش می‌کند.

پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ برای هر اپلیکیشن

اگر یک برنامه خاص در گوشی سامسونگ شما کند عمل می‌کند و باعث دردسر شده‌است، شما می‌توانید در تنظیمات گوشی به سراغ همان برنامه رفته و منحصراً اقدام به پاک کردن Cache آن برنامه کنید.
کلیر کش سامسونگ | پاک کردن کش برنامه ها

برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:

1. وارد Settings گوشی شوید.
2. روی گزینه Apps کلیک کنید.
3. برنامه مورد نظر خود را بیابید و روی آن کلیک کنید.
4. روی گزینه Storage کلیک نمایید.

5. روی گزینه Clear cache کلیک نمایید.


در اینجا لازم است به این نکته اشاره کنیم که پاک کردن Cache برنامه با پاک کردن دیتای آن برنامه (Clear Data) که شامل پسوردها، نام کاربری‌های ذخیره‌شده شما و… می‌باشد متفاوت است و لازم نیست شما با پاک کردن کش نگران از دست دادن اطلاعات خود باشید.

برنامه پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ

یکی دیگر از روش‌های ممکن برای پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که به این منظور طراحی شده‌اند. برای نمونه می‌توان به برنامه CCleaner یا برنامه پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ تحت عنوان Easy Cleaner اشاره نمود. لیست برنامه برای پاک کردن حافظه پنهان گوشی سامسونگ:

 

• برنامه پاک کردن کش CCleaner
• برنامه Easy Cleaner
• برنامه Clean Master
• برنامه Systweak Android Cleaner


اما توصیه ما به شما این است که از روش اول یعنی با کمک تنظیمات برنامه ها و Device Care اقدام به پاک کردن حافظه پنهان نمایید و برنامه غیرضروری روی گوشی سامسونگ خود نصب نکنید.

 

پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ از طریق Recovery Mode

ممکن است به علت وجود فایل‌های معیوب در میان فایل‌های کش، مشکل گوشی شما با پاک کردن حافظه پنهان از طریق تنظیمات حل نشود. در این صورت شما می‌توانید با رفتن به حالت ریکاوری گوشی سامسونگ اقدام به پاک نمودن اساسی‌تر این فایل‌ها نمایید.
پاک کردن کش گوشی سامسونگ از ریکاوری مود

برای این منظور مراحل زیر را طی کنید:

1. گوشی را توسط کابل به یک کامپیوتر متصل نمایید.
2. گوشی سامسونگ خود را خاموش کنید و بلافاصله پس از خاموش شدن مرحله 3 را اجرا کنید.
3. دکمه‌های پاور و افزایش صدا را به صورت همزمان نگه دارید و زمانی که لوگوی سامسونگ را مشاهده کردید آن‌ها را رها کنید.
4. با استفاده از دکمه‌های افزایش و کاهش صدا میان گزینه‌ها جا به جا شوید تا به گزینه Wipe cache partition برسید.
5. گزینه Wipe cache partition را با فشردن دکمه پاور انتخاب کنید.
6. با کمک دکمه کم کردن صدا به روی گزینه Yes حرکت کنید.
7. با فشردن مجدد دکمه پاور، گزینه Yes را انتخاب کنید.
8. در نهایت با فشردن دوباره دکمه پاور گزینه Reboot system now را انتخاب کنید.


طی این مراحل لازم است دقت داشته باشید حتماً و حتماً روی گزینه Wipe cache partition باشید و اشتباهی گزینه بالای آن که Wipe data/factory reset می‌باشد را انتخاب نکنید.

حرف آخر

همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، هر از چندگاهی پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ ضروری‌ست و باعث بهبود عملکرد گوشی شما می‌شود. اما در این راستا برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که حافظه پنهان گوشی سامسونگ کجاست؟ و چگونه می‌توان کش گوشی سامسونگ را پاک کرد؟ به همین دلیل ما در این مقاله به توضیح کامل و مرحله به مرحله انواع روش‌های پاک کردن حافظه پنهان گوشی پرداختیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده‌باشد؛ همچنین اگر در هر یک از مراحل به مشکل برخوردید، می‌توانید سوال خود را در قسمت دیدگاه‌ها از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید