چرا سامسونگ برای ترویج گوشی‌های تاشو به اپل نیاز دارد؟

در سال‌های اخیر، طراحی‌های تاشوی متعددی با این هدف که قسمت بزرگی از بازار گوشی‌های هوشمند را از آن خود کنند، روی کار آمدند؛ با این وجود، علی‌رغم قابلیت‌هایی که داشتند، سهم گوشی تاشو از بازار موبایل نسبت به سایر گوشی‌ها کوچک ماند و این گوشی‌ها در رسیدن به هدف خود توفیق چندانی نداشتند.

خرید گوشی تاشو | آیفون تاشو یا گوشی تاشو سامسونگ

از سوی دیگر همه ما نسبت به جایگاه ویژه و برتر برند اپل در صنعت گوشی‌های هوشمند، به ویژه در میان گوشی‌های بالارده، آگاهیم؛ به همین علت، می‌توان تصور کرد، این نکته که اپل، این غول فناوری، هنوز از آیفون تاشو رونمایی نکرده و پا به عرصه گوشی‌های تاشو نگذاشته است، در چالش‌هایی که گوشی‌های تاشو برای جلب توجه هرچه بیشتر مخاطبان و گرفتن قسمت بزرگ‌تری از بازار موبایل با آن رو به رو هستند، نقش دارد.

شما در این متن به ترتیب می‌خوانید:

خرید گوشی تاشو، یک انتخاب منطقی یا ساده‌نگرانه؟

قیمت گوشی تاشو سامسونگ
اولین گوشی‌های تاشو بیشتر از اینکه برای خریداران کارایی داشته باشند، صرفاً با جلوه ظاهری‌شان متمایز می‌شدند، علاوه بر آن، قیمت گوشی تاشو تا اندازه‌ای بالا بود که مانع از این می‌شد که خرید گوشی تاشو برای بسیاری از مردم به عنوان یک گزینه ایده‌آل در نظر گرفته‌شود. اما اکنون با به بازار آمدن گوشی‌هایی مانند گوشی تاشو سامسونگ Z Flip 5 و Z Fold 5 و همچنین در دسترس بودن محصولات تاشو از برندهای دیگر مانند گوشی پیکسل فولد گوگل، به نظر می‌رسد زمان شکل‌گیری یک تغییر مهم در صنعت گوشی‌های هوشمند فرا رسیده باشد.

تجربه کاربری پیشرفته در گوشی‌های تاشو

دستگاه‌های تاشو مزایای متعددی را برای کاربران به همراه دارند؛ در درجه اول توانایی‌شان برای بهره‌برداری از نمایشگرهای متعدد است که تجربه کلی کاربر را ارتقا می‌دهد. امکان کار کردن و باز گذاشتن چندین برنامه به صورت همزمان در گوشی تاشو، به ویژه برای کسانی که همواره به انجام چندین کار به صورت همزمان می‌پردازند، یک ویژگی کلیدی محسوب می‌شود که می‌تواند خرید گوشی تاشو را به عنوان یک گزینه عالی به روی میز برگرداند.

گوشی های تاشو سامسونگ

از سوی دیگر، پردازنده جدید و قدرتمند 4 نانومتری Qualcomm با استفاده از رابط کاربری بهبودیافته و همچنین ارتقای تجربه کاربری به کمک هوش مصنوعی پیشرفته، توانسته است امکان استفاده ساده‌تر و روان‌تر از قابلیت‌های گوشی تاشو را برای کاربران فراهم نماید. در نهایت، برای گوشی‌های تاشو، راهنمایی‌ها و کمک‌هایی روی دستگاه در نظر گرفته شده‌است که یادگیری استفاده از این تلفن‌های هوشمند را، که نوآوری‌های بسیاری را در تکنولوژی آن‌ها شاهد هستیم، ساده‌تر می‌کند.

آیا سامسونگ می‌تواند خود به تنهایی باعث تغییر جهت بازار شود؟

با وجود تمام پیشرفت‌هایی که گوشی‌های تاشو داشته‌اند، هنوز گمان نمی‌رود که بتوانند به رقابت با گوشی‌های رده‌بالای معمول بازار بپردازند. خرید گوشی تاشو سامسونگ، به علت قیمت بالایی که این گوشی‌ها دارند، نمی‌تواند گزینه مناسبی برای تمام افراد باشد. با همه این‌ها، جامعه جهانی به نقطه‌ای رسیده‌است که احتمال می‌رود در آینده نزدیک، حدود یک چهارم خریداران موبایل به گوشی‌های تاشو علاقه نشان دهند. به ویژه افرادی که ویژگی‌های منحصر به فرد این گوشی‌ها به کارشان می‌آید و دغدغه‌ای بابت قیمت گوشی تاشو ندارند.

سهم گوشی های تاشو در بازار موبایل

در مجموع پیش‌بینی ما این است که گوشی‌های تاشو هنوز مسیری طولانی تا گرفتن سهم بیشتری از بازار گوشی‌های هوشمند، پیش رو دارند و در بهترین حالت با رونمایی از 1 یا 2 نسل بعدی این گوشی‌هاست که تازه شاهد تغییراتی در جهت بازار موبایل خواهیم بود.

اپل، برگ برنده گوشی تاشو در چالشی که پیش رو دارد

در دنیای پرشتاب تکنولوژی گوشی‌های هوشمند، نوآوری کلید موفقیت است. روی کار آمدن گوشی‌های تاشو از آخرین پیشرفت‌هایی‌ست که در این حوزه شاهد آن بوده‌ایم. این گوشی‌ها در عین حال که امید بسیاری به آن‌ها می‌رود، هنوز برای پذیرفته شدن در سطح گسترده راه درازی در پیش دارند. درست همینجاست که سامسونگ، پیشگام تولید گوشی‌های تاشو، به کمک بزرگ‌ترین رقیب خود یعنی شرکت اپل احتیاج دارد؛ چراکه اگر اپل از یک آیفون تاشو رونمایی کند، با این کار این سبک منحصر به فرد طراحی گوشی‌های هوشمند را تأیید نموده و در نتیجه گوشی‌های تاشو شانس بیشتری برای جا باز کردن در دل مردم پیدا می‌کنند و هنگام تصمیم‌گیری برای خرید گوشی، بیشتر احتمال دارد که به عنوان یک گزینه به آن‌ها نگاه شود.

آیفون تاشو

تأثیرگذاری اپل در تغییر جهت بازار از لحاظ تاریخی، اثبات شده‌است. عرضه محصولات اپل همواره، بر ترندها و روند خرید موبایل تأثیرات عمیقی گذاشته و جهت کلی این صنعت را هدایت کرده‌است. بنابراین می‌توان حدس زد، زمانی که اپل پا به عرصه محصولات تاشو بگذارد، تأثیر قابل توجهی بر مشروعیت بخشیدن به بازار گوشی تاشو خواهد داشت و نتیجه بازی را به نفع این گوشی‌ها تغییر خواهد داد.

چرا اپل و نه یک کمپانی دیگر؟

توانایی اپل برای دستیابی به میلیون‌ها مشتری وفادار و جلب توجه رسانه‌ای بی‌سابقه، بدون شک می‌تواند مفهوم گوشی‌های هوشمند تاشو را به مرکز توجهات آورده و یک موج تازه از خرید گوشی تاشو ایجاد نماید. هنگامی که اپل نسبت به طراحی تاشو موبایل گشودگی از خود نشان دهد، مصرف‌کنندگانی که تا آن لحظه نسبت به پذیرش و استفاده از این تکنولوژی جدید در شک و تردید بوده‌اند، تمایل بیشتری به کشف مزایا و کاربردهای گوشی تاشو پیدا خواهند کرد. به علاوه، ورود اپل به دنیای گوشی‌های هوشمند تاشو، اعتماد افراد را نسبت به این نوع طراحی افزایش داده و این تصور را که لولای این گوشی‌ها شکننده بوده و به سادگی دچار آسیب می‌شود تغییر می‌دهد. همچنین، شهرت اپل در ساخت محصولات بسیار باکیفیت و ارائه تجربه کاربری فوق‌العاده، ناخودآگاه باعث ریشه‌دواندن اعتماد در ذهن خریداران احتمالی گوشی‌های تاشو خواهد شد.
گوشی تاشو آیفون

از آنجایی که گوشی‌های تاشو محصولات نسبتاً جدیدی هستند، نگرانی‌های زیادی درباره استقامت و دوام این گوشی‌ها در ذهن مردم شکل گرفته‌است. مهر تأیید اپل و اقدامات دقیق این شرکت در راستای کنترل کیفیت محصولات، به مصرف کنندگان این اطمینان خاطر را می‌دهد که گوشی‌های تاشو قابل اعتماد بوده و برای استفاده روزمره مناسب هستند و آنها را تشویق می‌کند تا به این فناوری پیشرفته روی آورند.

رونمایی از آیفون تاشو یا جهشی در اکوسیستم اپل؟!

آیا تا کنون کلمه “اکوسیستم اپل” به گوشتان خورده بود؟ بعضی تحلیل‌گران بازار معتقدند با وجود اینکه محصولات اپل، هر یک به تنهایی کیفیت دلخواه را به شما هدیه می‌دهند، دست‌آورد اصلی اپل، نه گوشی‌های آن است، نه ساعت‌های هوشمند، نه مک بوک و نه هیچ یک از محصولات دیگرش! بلکه بهترین چیزی که اپل به شما ارائه می‌دهد اکوسیستم محصولاتش است. کلمه اکوسیستم به این موضوع اشاره دارد که اگرچه محصولات اپل، هر یک به صورت جداگانه عالی عمل می‌کنند، در کنار هم می‌توانند تجربه کاربری بسیار بهتری را رقم بزنند. برای مثال زمانی را در نظر بگیرید که از اپل واچ خود برای باز کردن قفل مک‌بوکتان و اجرا کردن موسیقی روی گوشی آیفون خود استفاده می‌کنید.
اکوسیستم اپل | محصولات تاشو اپل

به این ترتیب این تعامل میان محصولات اپل باعث می‌شود، دارا بودن چند محصول از این برند، تجربه کاربری شما را به طرز چشمگیری ارتقا دهد. بر اساس همین سیاست اپل می‌توان گفت، اگر این شرکت تصمیم به رونمایی از یک گوشی آیفون تاشو بگیرد، تصمیمش به همینجا ختم نمی‌شود و احتمالاً به همراه آن، شاهد رونمایی از آیپدها، مک‌بوک‌ها و سایر دستگاه‌های اپل با طراحی تاشو خواهیم بود. این اتفاق نیز به ارزش طراحی تاشو در ذهن مردم می‌افزاید و علاقه آن‌ها را به این سبک طراحی بیشتر می‌کند.

رقم زدن فصل جدیدی در فناوری گوشی تاشو

سامسونگ و اپل مدت‌هاست که در رقابت سختی با یکدیگر به سر می‌برند و هر یک، دیگری را به سوی نوآوری در ساخت گوشی‌های هوشمند سوق می‌دهد. درست به همین علت، اگر اپل از یک آیفون تاشو رونمایی کند، رقابت گوشی آیفون تاشو با گوشی تاشو سامسونگ آغاز شده و منجر به پیشرفت بیشتر و سریع‌تر گوشی‌های تاشو می‌شود.

گوشی های تاشو سامسونگ
در نهایت، در نتیجه ورود اپل به بازار گوشی‌های تاشو تقاضا افزایش پیدا کرده و توجه تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان بیشتری به این زمینه جلب خواهد شد. به این ترتیب طیف گسترده‌تری از دستگاه‌های تاشو و برنامه‌های مناسب آن‌ها به وجود خواهد آمد. همچنین، با بلوغ بازار، هزینه ها احتمالاً پایین می‌آید، قیمت گوشی تاشو کاهش یافته و برای مخاطبان بیشتری قابل دستیابی می‌شود. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا اپل در سال آینده از آیفون تاشو رونمایی خواهد کرد؟ و در این صورت به بازار آمدن آیفون تاشو، جه تأثیراتی بر بازار گوشی‌های تاشو سامسونگ خواهد گذاشت؟

دیدگاهتان را بنویسید