بیمه موبایل
بهترین شرکت‌های گارانتی و بیمه گوشی موبایل در ایران

در ایران، شرکت‌های گارانتی و بیمه گوشی موبایل به منظور حفاظت از حقوق مصرف‌کنندگان و کاهش خسارات مالی ناشی از تعمیرات و تعویض قطعات دستگاه‌های موبایل، فعالیت می‌کنند. در ادامه به توضیحاتی درباره هر کدام از این دو نوع فعالیت می‌پردازیم.

شرکت‌های گارانتی گوشی موبایل

شرکت‌های گارانتی گوشی موبایل، پس از خرید دستگاه، خدماتی را در قبال پرداخت هزینه‌ی مشتری ارائه می‌دهند. این خدمات معمولا شامل تعمیرات و تعویض قطعات تعریف شده توسط شرکت تولید کننده می‌شوند. شرکت‌های گارانتی با دریافت مبلغی از مشتری، به اصلاح و تعویض قطعات خراب شده گوشی موبایل اقدام می‌کنند و هزینه‌ی این خدمات به عهده شرکت گارانتی است.

در ایران، بسیاری از شرکت‌های تولید کننده گوشی موبایل، همراه با دستگاه، گارانتی محصول را نیز به فروش می‌رسانند. این گونه گارانتی‌ها معمولاً برای یک سال از تاریخ خرید محصول اعتبار دارند و خدمات مشابهی را نسبت به شرکت‌های گارانتی مستقل ارائه می‌دهند.

شرکت‌های بیمه گوشی موبایل

بیمه موبایل

شرکت‌های بیمه گوشی موبایل، با ارائه خدمات بیمه، در مقابل خسارات مالی ناشی از صدمات و خرابی‌های مختلف برای گوشی موبایل، تضمین اعتبار اقتصادی برای مشتریان خود فراهم می‌کنند.

با خرید بیمه گوشی موبایل، در صورت بروز حوادثی مانند سرقت، ضرب و شتم، خرابی و غیره، مشتری می‌تواند جبران خسارت‌های خود را از شرکت بیمه دریافت کند.

شرکت‌های بیمه گوشی موبایل، معمولاً برای بیمه گوشی انواع پوشش‌هایی را ارائه می‌دهند که بسته به نوع پوشش، میزان حمایت و جبران خسارت‌ها متفاوت است. به طور کلی، این پوشش‌ها عبارت‌اند از:

  • بیمه سرقت: این نوع بیمه، در صورت سرقت گوشی موبایل، جبران خسارت‌های ایجاد شده توسط سارق را پوشش می‌دهد.
  • بیمه آتش سوزی: این نوع بیمه، در صورت خرابی گوشی موبایل به دلیل آتش‌سوزی، جبران خسارت‌ها را پوشش می‌دهد.
  • بیمه آب خوردگی: این نوع بیمه، در صورت خرابی گوشی موبایل به دلیل آب‌خوردگی، جبران خسارت‌ها را پوشش می‌دهد.
  • بیمه شکست: این نوع بیمه، در صورت خرابی گوشی موبایل به دلیل شکستن، جبران خسارت‌ها را پوشش می‌دهد.
  • بیمه اضافه‌کاری: این نوع بیمه، پوششی برای خسارت‌هایی ارائه می‌دهد که در پوشش‌های دیگر وجود ندارد، مانند خرابی صفحه نمایش و غیره.

در ادامه تعدادی از شرکت‌های مطرح بیمه‌گر را معرفی می‌کنیم:

  1. شرکت همراه پایتخت: این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های گارانتی و خدمات پس از فروش گوشی موبایل در ایران است. این شرکت خدمات گارانتی، تعمیر و بیمه‌نامه گوشی موبایل را ارائه می‌دهد.
  2. شرکت آسیا گارانتی: این شرکت نیز یکی از معتبرترین شرکت‌های گارانتی و خدمات پس از فروش گوشی موبایل در ایران است که خدمات تعمیر و گارانتی را ارائه می‌دهد.
  3. شرکت زعیمی: این شرکت یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین شرکت‌های گارانتی گوشی موبایل در ایران است که خدمات تعمیر و گارانتی را ارائه می‌دهد.

توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب شرکت گارانتی و بیمه گوشی موبایل، شرایط و قوانین آن را دقیقا مطالعه کرده و با مقایسه خدمات و قیمت‌ها، بهترین انتخاب را انجام دهید.