شرایط و مراحل بازگرداندن کالا به چه صورت است؟

وب‌سایت فروشگاهی جی‌جی‌مو را به خدمات پس از فروش خوبش می‌شناسند 🙂 یکی از مواردی که باعث می‌شود بدون دغدغه و با آسودگی خاطر به خرید آنلاین، به ویژه خرید گوشی و محصولات مشابه که هزینه‌های بالاتری دارند، بپردازید؛ فراهم بودن امکان بازگرداندن کالا در صورت وجود هرگونه اشکال یا مغایرت است. تیم جی‌جی‌مو نیز با در نظر گرفتن دغدغه شما، تمامی محصولات خود را با گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی ارائه نموده و ضمانت 7 روزه بازگشت کالا را تحت شرایطی که در ادامه آورده‌شده، فراهم کرده‌است.

شرایط بازگرداندن کالای خریداری شده در جی‌جی‌مو

شرایط بازگرداندن کالا در جی‌جی‌مو

به طور کلی در 4 حالت امکان بازگرداندن کالا به جی‌جی‌مو وجود دارد: مغایرت مشخصات کالا با مشخصات درج شده در وب‌سایت، وجود اشکال یا ایراد فنی در کالا (در صورتی که کالا دارای گارانتی Jtell باشد)، غیراصل و بدون گارانتی بودن کالا و در نهایت انصراف از خرید کالا. در ادامه شرایط دقیق استرداد کالا در هر یک از این حالت ها را توضیح داده‌ایم:

شرایط بازگرداندن کالای خریداری شده در جی‌جی‌مو

مغایرت مشخصات کالا با مشخصات درج شده در وب‌سایت

 • وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش جی‌جی‌مو از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.
 • عکس محصولات با هدف کمک به خرید مشتری قرار گرفته و ممکن است در بعضی جزئیات با کالای اصلی تفاوت داشته باشد به همین دلیل، به استناد عکس‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد (مانند رنگ کالا یا مشخصات درج شده روی بدنه) امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از بسته‌بندی اصلی و حالت اولیه خود خارج نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات به خوبی نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.

وجود اشکال یا ایراد فنی در کالا

در صورت وجود اشکال یا ایراد فنی در کالا، لازم است شما کالای خریداری شده را به شرکت گارانتی کننده بازگردانید، در صورتی که محصول خریداری شده شما، دارای گارانتی Jtell باشد، طبق شرایط زیر جی‌جی‌مو به مشکل شما رسیدگی می‌کند:

 • اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت کالا، به جی‌جی‌مو اطلاع داده شود.
 • لازم است جعبه اصلی محصولات تا پایان ۷ روز، نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در جعبه اصلیِ خود، به جی‌جی‌مو بازگردانده شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 • این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و…) را که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، کاربرد غیرمعمول، نگهداری نادرست و استفاده‌ متفاوت با توصیه سازنده کالا را شامل می‌شود.

غیراصل و بدون گارانتی بودن کالا

 • در صورتی که کالای خریداری شده غیر اصل و بدون گارانتی باشد، شامل ضمانت 7 روزه بازگشت کالا می‌شود.

انصراف از خرید کالا

 • تنها در صورتی که بسته‌بندی کالای خریداری شده باز نشده باشد، شما می‌توانید از ضمانت 7 روزه بازگشت کالا استفاده نمایید.
مراحل بازگرداندن کالای خریداری شده در جی جی مو

مراحل بازگرداندن کالا در جی‌جی‌مو

پیش از هر اقدامی لازم است با کارشناسان خدمات پس از فروش ما تماس بگیرید. لطفاً از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش جی‌جی‌مو، خودداری نمایید. فراموش نکنید، جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش الزامی است.

شما می‌توانید از طریق چت آنلاین سایت و یا تماس با شماره‌های زیر درخواست خود را برای بازگرداندن کالا مطرح نمایید: 

مراحل بازگرداندن کالای خریداری شده در جی جی مو

بسته بندی و ارسال کالا

در صورتی که بسته‌بندی کالا را باز کرده‌اید، کالا را در کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی نموده، لوازم جانبی و همه اقلام همراه کالای اصلی را نیز در بسته‌بندی قرار داده و برای ما ارسال نمایید. دقت داشته باشید، برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. بنابراین در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا یک قطعه کاغذ جداگانه‌ بنویسید. فراموش نکنید، فاکتور خرید را حتماً همراه با کالا ارسال نمایید و  درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید. در صورتی که فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده است (به عنوان مثال کالا هدیه بوده‌است)، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید و یا کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

محاسبه هزینه ارسال

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت یا غیر اصل بودن کالا، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش جی‌جی‌مو برسد، هزینه‌های ارسال به عهده جی‌جی‌مو می‌باشد. برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به شرکت جی‌جی‌مو ارسال شود. در صورت انصراف از خرید، یا تأیید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان جی‌جی‌مو، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

روند رسیدگی به درخواست مشتری

 • پس از دریافت کالا توسط واحد خدمات پس‌ از فروش جی‌جی‌مو، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، بررسی و اعلام نتیجه توسط کارشناسان، به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.
 • کارشناسان خدمات پس از فروش جی جی مو ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان جی‌جی‌مو تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.
 • لازم به ذکر است که تعویض کالا مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان طی مراحل بررسی کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ جی‌جی‌مو بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌نماید. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، جی جی مو تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
 • اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و جی جی مو در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.
 • پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت خودداری مشتری از تحویل گرفتن کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت در واحد خدمات پس از فروش جی‌جی‌مو باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت جی‌جی‌مو در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

روند استرداد وجه:

 • از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ از طریق شماره شبا اعلام شده توسط خریدار و به حساب متعلق به خود شخص واریز خواهد شد.
 • ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش جی جی مو است.

لازم به ذکر است:

 • در راستای آسیب‌دیدگی کالا بر اثر حمل و نقل، با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات،  پس از تحویل کالا به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل می‌باشد.

 • از آنجا که جی‌جی‌مو یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدفِ مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).