قسمت مهم گوشی‌
۳ قسمت مهم گوشی‌های موبایل که به راحتی آسیب می‌بینند

گوشی‌های هوشمند، دنیای صنعت و فناوری را کاملا در دست گرفته‌اند. اساسا هر فردی در جهان امروزی قطعا مایل به داشتن یک گوشی‌ هوشمند است. این امر در دنیای امروز تشدید شده، چرا که بسیاری از چیزها آنلاین هستند و گوشی هوشمند ساده‌ترین راه برای دسترسی به آن‌هاست. 

البته یکی از نکات استفاده از این گوشی‌ها این است که بسیار آسیب‌پذیر هستند و باید مراقب آن‌ها بود. شاید به اشتباه روی گوشی خود بنشینید یا آن را سهوا روی زمین بیاندازید. به هر حال این گوشی‌ها به هر طریقی می‌توانند خراب شوند و باید مراقب آن‌ها باشید وگرنه غصه هزینه پرداختی خود برای آن‌ها را می‌خورید!

  • شارژر چی بخریم؟
  • گوشی گیمینگ چیست؟
  • راهنمای جامع خرید پاوربانک

از میان تمام قطعات گوشی، بخش‌های خاصی وجود دارند که بیشتر آسیب می‌بینند و شکننده‌ترین قسمت یک گوشی هستند و در صورت عدم محافظت درست و حسابی از آن‌ها به احتمال زیاد باید نزد تعمیرکار گوشی بروید. پس با هم شکننده‌ترین بخش‌های گوشی‌های هوشمند را بررسی می‌کنیم.

صفحه نمایش

قسمت مهم گوشی‌

قطعه همه شما انتظار شنیدن این قسمت را داشتید. صفحه نمایش یکی از شکننده‌ترین بخش‌های هر گوشی با صفحه لمسی و یکی از گران‌ترین قطعات هر گوشی هوشمند است. پس باید مراقب باشید که به اشتباه یا با بی‌احتیاطی به آن آسیب نزنید. هرچقدر هم که صفحه نمایش شما محکم باشد بهتر است هنگامی که روی زمین افتاد قبل از چک کردن آن کمی دعا کنید!

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به صفحه نمایش گوشی آسیب برساند آب است، مخصوصا برای گوشی‌هایی که هیچ استاندارد مقاومتی در برابر آب ندارند. پس حواستان باشد!

پورت شارژ

قسمت مهم گوشی‌

پورت شارژ یکی دیگر از قسمت‌های گوشی است که همیشه کاربران را به دردسر می‌اندازد. بسیاری از ما اهمیت پورت شارژ گوشی را درک نمی‌کنیم. اما مطمئنا زمانی که گوشی آسیب ببیند، متوجه آن خواهیم شد. این پورت از آن قطعات گوشی است که تعمیرش کمی سخت است.

البته صدمه دیدن پورت شارژ بسیار بعید است، مگر این که بی‌دقتی کنید یا عادات ناجوری مانند استفاده دائم از تلفن خود در حین شارژ شدن داشته باشید. این نکته در مورد نوع شارژر هم صدق می‌کند و باید از اصالت شارژر خود مطمئن باشید. اگر برای خرید شارژر اطلاعات ندارید پیشنهاد می‌کنیم مطلب «شارژر چی بخریم؟» را مطالعه کنید.

باتری

قسمت مهم گوشی‌

کاربرانی که باتری گوشی آن‌ها قابل جداسازی است بیشتر متوجه این بخش می‌شوند. گوشی‌هایی که باتری آن‌ها ثابت و غیر قابل جداسازی است به سختی در این زمینه به مشکل می‌خورند، زیرا اقدامات احتیاطی اضافی از قبل بر روی آن‌ها اعمال شده است اما به هر حال حتی این باتری‌ها نیز در صورت بی احتیاطی ممکن است آسیب ببینند.

البته اگر باتری‌های قابل جداسازی خراب بشوند به راحتی می‌توانید آن‌ها را تعویض کنید اما اصلا چرا کار باید به آنجا بکشد؟ اگر باتری گوشی شما در فروشگاه موجود نباشد چه؟ پس هر فرد عاقلی باید در استفاده از باتری گوشی احتیاط کند.