فعال کردن نویز کنسلینگ ایریاد پرو در اندروید و آیفون + ویدیو

اپل در آخرین هندزفری بلوتوثی خود یعنی ایرپاد پرو 2 قابلیتی به نام نویز کنسلینگ یا همان حذف نویز ارائه کرده که با عملکرد فوق‌العاده‌ش مخاطبان بسیاری را مجذوب خود کرده است. این ایرپاد اصل اپل توسط میکروفون‌های داخلی و خارجی که دارد می‌تواند صداهای محیط و میزان صدایی را که به گوشی شما می‌رسد را اندازه‌گیری کند و با ایجاد فرکانسی مخالف آن مانع از رسیدن هرگونه نویز و صدای اضافی به گوش شما شود. جالب است بدانید ایرپادهای اپل بر خلاف سایر محصولات آن به راحتی به دستگاه‌های دیگر که تولید این شرکت نیستند متصل می‌شوند بنابراین، شما با هر دستگاهی می‌توانید از قابلیت نویز کنسلینگ ایرپاد پرو 2 بهره ببرید.

فعال كردن نويز كنسلينگ سامسونگ

قبل از آموزش فعال سازی نویز کنسینگ ایرپاد پرو در اندروید و آیفون، باید بدانید این این هندزفری بلوتوثی علاوه بر آنکه می‌تواند به طور کامل صداهای مزاحم اطراف شما حذف کند، حالتی به نام Transparency نیز دارد که به واسطه هوش مصنوعی صداهای مزاحم را از صداهای مفید مانند انسان‌هایی که در حال صحبت کردن با شما هستند تشخیص می‌دهد؛ همچنین، قابلیت‌های فوق العاده دیگری چون Conversation Awareness و Stereo  در این هندزفری بلوتوثی فوق‌العاده ارائه شده که اگر مشتاق به آموزش آن‌ها هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم به صفحه بررسی ایرپاد پرو 2 مراجعه فرمایید.

آموزش فعال کردن نویز کنسلینگ ایریاد پرو در آیفون

همانطورکه می‌توان حدس زد آسان‌ترین روش فعال سازی نویز کنسلینگ و همچنین استفاده از سایر قابلیت‌های ایرپاد پرو در آیفون وجود دارد که در ادامه، ابتدا روش متصل کردن ایرپاد را به گوشی و سپس فعال سازی نویز کنسلینگ و استفاده از سایر قابلیت‌ها را توضیح داده‌ایم.

  • در قسمت پشتی ایرپاد پرو 2 دکمه سفید کوچکی وجود دارد که با فشردن و نگه داشتن آن چراغ هندزفری شروع به چشمک زدن می‌کند.
  • سپس باید وارد تنظیمات، قسمت بلوتوث شده و بر روی گزنیه ایرپاد کلیک کنید.
  • حالا ایرپاد شما به گوشی متصل شده و در قسمت کنترل سنتر می‌توانید گزینه مربوط به کنترل صدا را مشاهده کنید.
  • برای فعال کردن نویز کنسلینگ باید روی قسمت کنترل صدا نگه داشته و سپس روی گزینه اول کلیک تا گزینه‌های Transparency، Adaptive و Noise Cancellatin ظاهر شود. (کاربرد هرکدام از این قابلیت‌ها را در به صفحه بررسی ایرپاد پرو 2 توضیح داده‌ایم.)
  • همانطورکه مشاهده می‌کنید، دو گزینه دیگر با نام‌های Conversation Awareness و Spatialise Stereo نیز وجود دارد که به وسیله آنان می‌توانید نوع صدای استریو و حالت تشخیص مکالمه را فعال کنید.

آموزش فعال کردن نویز کنسلینگ ایریاد پرو در اندروید

همانطور که گفته شد ایرپادهای اپل قابلیت اتصال به گوشی‌های اندروید را نیز دارند که برای این کار تنها کافی ست، دکمه پشت ایرپاد پرو 2 را نگه داشته و بلوتوث گوشی خود را روشن کنید. اما توجه داشته باشید روش فعال سازی نویز کنسلینگ در اندروید با آیفون متفاوت است و برای این منظور باید قسمت پایینی ایرپاد پرو 2 را برای چند ثانیه نگه دارید، سپس متوجه کاهش شدید صدای اطراف و فعال شدن نویز کنسلینگ خواهید شد. برای غیر فعال کردن آن نیز کافی ست، همین کار را بار دیگر انجام دهید. همچنین شما برای کم و زیاد کردن صدای نیز می‌توانید از همین قسمت استفاده کنید.

تفاوت اصلی امکانات ایرپاد پرو 2 در اندروید و آیفون در نمایش میزان شارژ و استفاده از سایر قابلیت‌های آن به جز نویز کنسلینگ است که برای این منظور باید اپلیکشن‌های مربوط به آن را متصل کنید که از بهترین آنان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • MaterialPods
  • Assistant Trigger
  • AndroPods
  • Wavelet

دیدگاهتان را بنویسید

تازه ها