چگونه سرعت اینترنت وا‌ی‌فای را بالا ببریم؟‌ | روش‌های تقویت سیگنال WiFi

سرعت اینترنت خانگی یا در محل کار می‌تواند سرسام آور باشد. اما آیا راهی است که بتوان سرعت اینترنت خانه یا محل کار را افزایش داد؟‌
امروز در این مقاله‌ روش‌های افزایش سرعت اینترنت خانگی را باهم بررسی می‌کنیم و یک سری ابزار برای افزایش سرعت اینترنت و تقویت سیگنال WiFi را به شما معرفی می‌کنیم، تا بتوانید به راحتی به سرعت مطلوب خودتان برسید. در ادامه مقاله با ما باشید.

 

تقویت کننده سیگنال WiFi چگونه کار می‌کند؟

روترهایی که توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی به مشتریان ارائه می‌شود، هم از نظر عملکرد و هم از نظر قابلیت اطمینان ضعیف هستند، و با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم به طور همزمان به اینترنت دسترسی دارند، تداخل و قطعی در آن‌ها دیده می‌شود. به همین دلیل، کاربرا اغلب مجبور می‌شوند امور را به دست خود بگیرند و به یکی از چندین راه حل موجود برای تقویت سیگنال WiFi روی آورند. از جمله این راه حل‌های افزایش سرعت، تقویت کننده‌های وای‌فای هستند، دستگاه‌های هوشمندی که بهبود قابل توجهی را در برد عملیاتی و عملکرد شبکه‌های بی‌سیم ارائه می‌دهند.

تقویت‌کننده‌های وای‌فای دستگاه‌های هوشمندی هستند که بهبود قابل‌ توجهی در محدوده عملیاتی و عملکرد شبکه‌های بی‌سیم ارائه می‌کنند. یکی از عوامل مهمی که روتر تا چه حد می‌تواند سیگنال WiFi را منتقل کند، قدرت انتقال آن است. اکثر روترها با منوی تنظیمات پیشرفته به کاربران این امکان را می‌دهند که قدرت را بر حسب درصد تنظیم کنند، اما هرگز نمی‌توان از 100 درصد بالاتر رفت. کاهش قدرت برای اهداف امنیتی و برای جلوگیری از تداخل بی‌مورد با شبکه‌های بی‌سیم اطراف مفید است. به عبارت ساده، هرچه توان کمتر باشد، سیگنال بی‌سیم مسافت کمتری را طی می‌کند.

دلیل غیرممکن بودن رسیدن به بالای 100 درصد این است که حداکثر توان انتقال مجاز تنظیم شده است و هر کشور حداکثر توان مشخصی را برای کانال‌های WiFi معین دارد. به عنوان مثال، حداکثر توان انتقال مجاز برای اتریش 100 مگاوات است. کانادایی هایی که شبکه های WiFi را در کانال‌های 149، 153، 157، 161 اجرا می‌کنند، می‌توانند قدرت انتقال را تا 4000 مگاوات تنظیم کنند، در حالی که افرادی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند در همه کانال‌ها به 1000 مگاوات محدود می‌شوند. با این حال، با تقویت کننده سیگنال WiFi، می توان قدرت انتقال را بالاتر از مقدار مجاز افزایش داد. از ملاحظات قانونی که بگذریم، افزایش توان انتقال یک روش بسیار موثر برای افزایش برد انتقال یک روتر است، صرف نظر از اینکه روتر در کجا قرار دارد.

 

تقویت کننده اینترنت بی‌سیم

تقویت کننده‌های بی‌سیم اغلب با تقویت کننده‌ها و تکرار کننده‌های وای فای اشتباه گرفته می‌شوند. هیچ تفاوتی بین تقویت کننده‌ها و تکرار کننده‌ها وجود ندارد، اما تفاوت زیادی بین این دو و تقویت کننده‌ها وجود دارد. تقویت کننده‌ها و تکرار کننده‌ها اساسا روترهای خاصی با دو آنتن هستند. یک آنتن سیگنال WiFi را دریافت می‌کند و دیگری آن را ارسال می‌کند. اغلب، تقویت کننده‌ها و تکرار کننده‌ها کاملاً بی‌سیم طراحی می‌شوند. آنها به سادگی به هر پریز برق دیواری استاندارد وصل می‌شوند و می‌توانند از طریق یک برنامه تلفن هوشمند پیکربندی شوند. معمولاً کافی است اعتبارنامه ورود معتبر به شبکه اصلی WiFi را به توسعه دهنده ارائه دهید و همه چیز را به طور خودکار انجام می‌دهد.

تقویت کننده‌ها و تکرار کننده‌های بی‌سیم هرگز از حد توان تابش همسانگرد معادل تجاوز نمی‌کنند. آنها طوری طراحی شده‌اند که در حومه یک شبکه WiFi قرار گیرند، جایی که سیگنال به طور طبیعی ضعیف‌ترین است. در آنجا سیگنال ضعیف را دریافت می‌کنند، آن را تقویت می‌کنند و با همان قدرت روتری که سیگنال از آن منشا می‌گیرد، پخش می‌کنند.

 

»» تقویت کننده وای فای شیائومی WiFi Range Extender Pro

 

نصب تقویت کننده آنتن WiFi با کمک NetSpot

قبل از سرمایه گذاری در هر تجهیزات شبکه، بررسی پوشش وای فای با استفاده از یک برنامه حرفه ای برای نظرسنجی سایت های بی سیم و تجزیه و تحلیل وای فای سودمند است. NetSpot یک انتخاب عالی است زیرا هم روی macOS و هم در ویندوز کار می کند و استفاده از آن فوق العاده آسان است.

NetSpot دو راه ساده را برای یافتن و تجزیه و تحلیل شبکه‌های بی‌سیم و کشف مناطقی با پوشش سیگنال ضعیف ارائه می‌دهد. حالت Discover سریع‌ترین حالت از این دو روش است که از صفحه اصلی برنامه در دسترس است و پس از فعال شدن، یک عکس فوری از تمام شبکه‌های بی سیم موجود می‌گیرد که در آن می‌توان هر شبکه را با جزئیات مشاهده کرد تا ببینید چگونه رمزگذاری شده است، سیگنال آن چقدر قوی است و موارد بیشتر.

حالت Survey mode نت اسپات

روش دیگر Survey mode نامیده می‌شود و هدف آن ایجاد یک نقشه حرارتی پوشش WiFi دقیق است که به وضوح نشان می‌دهد سیگنال قوی‌تر و ضعیف‌تر در مکان مورد نظر شما کجاست. برای استفاده از حالت Survey، شما به سادگی نقشه منطقه‌ای را که می‌خواهید بررسی کنید ایجاد یا آپلود می‌کنید و از یک نقطه به نقشه به نقطه دیگر می‌روید تا زمانی که کل نقشه  ساختمان را پوشش دهید. NetSpot در طول این فرآیند راهنمایی ارائه می‌دهد، بنابراین چیزی برای ترس وجود ندارد.

مزیت‌های استفاده از نقشه حرارتی Wifi نت‌اسپات

با NetSpot، می توانید از خرید تجهیزات شبکه جدید خود با داده های دقیق و اطلاعات قابل اعتماد پشتیبانی کنید. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که یک تغییر ساده در محل قرارگیری روتر برای حل مشکلات WiFi شما کافی است. یا ممکن است متوجه شوید که تقویت کننده وای فای تازه خریداری شده شما مطابق با مشخصات خود عمل نمی کند و از شما می خواهد آن را برگردانید و تقویت کننده دیگری خریداری کنید.

 

 سوالات پر تکرار در مورد تقویت کننده WiFi

 

 تقویت کننده سیگنال وای فای چیست؟

تقویت‌کننده‌های وای‌فای دستگاه‌هایی هستند که سیگنال‌های بی‌سیم موجود را تقویت و تقویت می‌کنند، بنابراین محدوده عملکرد و عملکرد شبکه‌های WiFi را بهبود می‌بخشند.

 تقویت کننده سیگنال WiFi چگونه کار می‌کند؟

تقویت‌کننده‌های سیگنال وای‌فای تقریباً یکسان به نظر می‌رسند و کار می‌کنند: جعبه‌های جمع و جور با آنتن‌هایی هستند که به پریز برق وصل شده‌اند. به محض وصل شدن یک تقویت کننده، سیگنال روتر بی سیم را دریافت کرده و آن را تقویت می کند تا آن را منتقل کند. تقویت کننده های بی سیم برای پیکربندی به هیچ برنامه ای نیاز ندارند – پس از نصب شروع به کار می‌کنند.

 تفاوت بین تکرار کننده‌ها و تقویت کننده‌های WiFi چیست؟

اگرچه اصطلاحات تقویت کننده وای فای، تکرار کننده و تقویت کننده اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، تقویت کننده‌ها متفاوت از تکرار کنندها عمل می‌کنند. تقویت کننده‌ها و تکرار کننده‌های وای فای اساسا نوع دیگری از روترها با دو آنتن هستند  یکی سیگنال WiFi را دریافت می‌کند و دیگری آن را ارسال می‌کند.ساده ترین راه برای توصیف تفاوت بین تقویت کننده و تکرار کننده به این صورت است: یک تکرار کننده پیشرفته تر است و یک آمپلی فایر به عنوان بخشی از آن است، در حالی که یک تقویت کننده دستگاه اساسی تری است که فقط سیگنال را بدون هیچ گونه پیشرفت اضافی تقویت می‌کند.