دستیار شخصی چی دانلود کنم؟ | بهترین دستیار‌های شخصی برای گوشی‌های اندروید

اپلیکیشن‌های دستیار شخصی مدتی است که طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. این اپلیکیشن‌ها معمولا به صورت پیش فرض روی گوشی شما نصب هستند. نسل اول این نوع از اپلیکیشن‌ها یعنی سیری در زمان حضور خودش سر و صدای زیادی به پا کرده‌ بود بعد از این اپلیکیشن گوگل بی‌کار ننشست و حالا گوگل (Google now) را منتشر کرد که امروزه با گسترده شدن این اپلیکیشن به نام دستیار گوگل یا Google Assistant شناخته می‌شود، گوگل همچنین در کنار دستیار گوگل Google Home را نیز معرفی و وارد بازار کرد که برای خانه‌های هوشمند کارکردهای فراوانی دارد. اما اگر نمی‌دانید که دستیار شخصی گوگل چیست بگذارید یک معرفی مختصری داشته باشیم.


انتخاب کادو برای دختر امروزی _ 6 پیشنهاد کادو دخترانه


اپلیکیشن‌ دستیار شخصی چیست؟ 

به دسته‌ای از اپلیکیشن‌هایی می‌گویند که با هوش مصنوعی (AI) کار می‌کند و می‌توانند حتی با لوازم خانه شما (در صورت امکان پذیری) ارتباط برقرار کنند. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند تلفن‌ها، اسپیکرها، ساعت‌های هوشمند، تلویزیون‌ها، آیفون موارد بسیار دیگر که در خانه‌های هوشمند وجود دارد را می‌تواند مدیریت کند.

در ادامه با ما باشید تا چند تا از بهترین اپلیکیشن‌های دستیار شخصی را به شما معرفی کنیم.

بهترین برنامه‌های دستیار شخصی برای اندروید:

 

آمازون الکسا (Amazon alexa)

قیمت: رایگان

آمازون الکسا در واقع یک دستیار شخصی عالی است. الکسا برای مدیریت خانه‌های هوشمن به یک دستگاه آمازون فایر یا یک دستگاه آمازون اکو نیاز دارد. اما با توجه به محبوبیت این برنامه دستیار صوتی آن را برای اندروید نیز  قرار دادند. اپلیکیشن الکسا در اندروید بیشتر فقط یک کنترلر برای دستگاه‌ها است. الکسا می‌تواند جستجوهای وب انجام دهد، با وسایل خانه هوشمند ادغام شود و حتی پیتزا سفارش دهد! محدودیت‌های دستگاه آن بدترین بخش آن است.

 

دستیار گوگل

قیمت: رایگان

Google Assistant تقریباً قهرمان بلامنازع برنامه‌های دستیار شخصی در اندروید است. دستیار گوگل دارای تعداد زیادی ویژگی است که شامل اصول اولیه، موارد پیشرفته‌تر مانند پیش‌بینی نیازهای شما، فعال‌سازی از هر نقطه، Google Now on Tap و موارد دیگر می‌شود. حتی با برخی از وسایل خانه هوشمند مانند چراغ‌های هوشمند نیز ادغام می‌شود.

اگر دستگاه شما دارای خدمات Google Play است، احتمالاً این سرویس به صورت پیشفرض روی گوشی شما نصب بوده باشد، و فقط باید آن را فعال کنید.

 

بیکسبی (Bixby)

قیمت: رایگان (فقط دستگاه‌های سامسونگ)

Bixby برنامه دستیار شخصی سامسونگ است. این فقط در دستگاه‌های سامسونگ در دسترس است. به غیر از اینکه فقط به صورت اختصاصی از سامسونگ پشتیبانی می‌کند، به طرز شگفت آوری عملکرد خوبی دارد. جستجوهای وب را انجام می‌دهد، برنامه‌ها را از Google Play دانلود می‌کند و از انواع برنامه‌های موجود پشتیبانی مستقیم دارد. همچنین تا زمانی که‌هاب اختصاصی سامسونگ را دریافت کنید، از فناوری خانه هوشمند پشتیبانی می‌کند. کسانی که دستگاه‌های سامسونگ دارند باید این یکی را حتما امتحان کنند. ما مطمئن نیستیم که آیا سامسونگ قصد دارد این را برای هر دستگاه دیگری فعال کند یا نه.

 

DataBot

قیمت: رایگان، پرداخت درون برنامه تا 4.99 دلار

DataBot یک برنامه دستیار شخصی کمی‌بالاتر از حد متوسط است. دارای پشتیبانی چند پلتفرمی‌ است. شما همچنین برخی از موارد اولیه دستیار شخصی، برخی از ویژگی‌های سفارشی سازی و حتی یک ربات چت را دریافت می‌کنید. به عملکرد سیری، دستیار گوگل یا حتی کورتانا نزدیک نیست اما با این حال، این یک اپلیکیشن ساده تر و سرگرم کننده برای کسانی است که آن را دوست دارند. حتی می‌تواند جوک‌ها، معماها و دیگر چیزهای بامزه‌ی مانند این‌ها را بگوید.این برنامه پرداخت درون برنامه دارد.

 

Extreme 

قیمت: رایگان با خریدهای درون برنامه ای

Extreme یک برنامه دستیار شخصی نسبتاً خوب است. می‌تواند کارهای اساسی مانند جستجوهای Google انجام دهد، به شما کمک کند سلفی بگیرید، مسیرها را جستجو کنید و اخبار پیدا کنید. همچنین سعی می‌کند از حریم خصوصی شما محافظت کند. تمام مکالمات شما با Extreme در تلفن شما انجام می‌شود و اگر برنامه را حذف نصب کنید، داده‌ها به طور خودکار حذف می‌شوند. محدودیت‌هایی وجود دارد و برخی از دستورات به ورودی دستی نیاز دارند. به طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم، به خوبی Google Assistant یا Amazon Alexa نیست.

 

OEM AI

قیمت: رایگان

سایر OEM‌ها در حال بررسی یا توسعه فعال دستیارهای هوش مصنوعی برای گوشی‌های هوشمند خود هستند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از ال جی، هواوی و شیائومی. اینها کم و بیش شبیه بیکسبی هستند. آنها برنامه‌های دستیار شخصی هستند که باید در گوشی‌های هوشمندی که این سازندگان می‌سازند، وارد شوند. ما در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد این برنامه‌ها به جز توسعه آنها نداریم. برخی از آنها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. به عنوان مثال، دستیار شیائومی‌ می‌تواند عکس‌های شما را از یک زمان خاص در یک مکان خاص پیدا کند.

 

اپلیکیشن‌های لیست انجام کار 

قیمت: رایگان / متفاوت است

اپبیکیشن‌های لیست انجام کارها و مدیریت کارها، بسیاری از کارهای مشابه برنامه‌های دستیار شخصی را انجام می‌دهند. با این اپلیکشین‌ها می‌توانید به خود یادآوری کنید که کارها را انجام دهید، کارها را برای تاریخ بعدی برنامه ریزی کنید، یادداشت اضافه کنید و حتی به تقویم دسترسی داشته باشید. یکی از اینها به همراه یک برنامه آب و هوا و جستجوی گوگل و شما همان تجربه اولیه را دارید. بدیهی است که یکپارچه سازی خانه هوشمند و برخی از وظایف پیچیده تر را دریافت نخواهید کرد. با این حال، کسانی که آن چیزها را نمی‌خواهند، می‌توانند بیشتر بقیه تجربه را با برنامه‌های دیگر تکرار کنند. Todoist، TickTick و Gtasks گزینه‌های خوبی هستند.

 

«« پرسش‌های پرتکرار در مورد دستیار شخصی گوشی‌های اندروید »»

» بهترین دستیار‌های شخصی برای گوشی‌های اندروید کدامند؟ 

الکسا،‌ دستیار گوگل و بیکسی بهترین دستیار‌های شخصی و صوتی برای گوشی‌های اندرویدی می‌باشند.

» دستیار گوگل روی چه گوشی‌های نصب می‌شود؟ 

اگر گوشی شما از گوگل پلی پشتیبانی کند این برنامه روی گوشی شما نصب می‌شود